AYYILDIZ TİM
Kablosuz Bağlantınızı Geliştirmek İçin 5 İpucu
Kablosuz Bağlantınızı Geliştirmek İçin 5 İpucu

Kablosuz Bağlantınızı Geliştirmek İçin 5 İpucu Kablosuz teknoloji, kablolardan kurtulmayı ve masaüstünden hesaplamayı kolaylaştırır. Bu, ev normuna dönüşüyor ve teknoloji hızla ilerlerken, kendi

Kablosuz Bağlantınızı Geliştirmek İçin 5 İpucu

Kablosuz Bağlantınızı Geliştirmek İçin 5 İpucu
Kablosuz teknoloji, kablolardan kurtulmayı ve masaüstünden hesaplamayı kolaylaştırır. Bu, ev normuna dönüşüyor ve teknoloji hızla ilerlerken, kendi kablosuz bağlantınızı geliştirmek için yapabileceğiniz bazı kolay şeyler var.

Bir sonraki sayfada ilk ipucu kontrol ederek işe başlayın.

Yönlendiricinizi konumlandırın
Kablosuz sinyal çok uzak değildir ve herhangi bir duvar veya büyük nesne girişime neden olabilir. Bu nedenle, mümkün olan en iyi aralığı sağlamak için evinizde merkezi bir kablosuz yönlendirici bulunmalıdır. Yönelticiyi zeminden düz bir yüzeye ve engellerden uzağa yerleştirin. Ek olarak, komşu kablosuz sinyalden parazit olabilir. Paraziti sınırlamak için benzersiz bir kablosuz kanal kullandığınızdan emin olun.

Anteninizi değiştirin

Çoğu yönlendirici ile gönderilen antenler, çok yönlü yeteneklere sahip küçük antenlerdir. Bu antenler her yönden bir sinyal yayınlar, bu da evinizin her yerinde kablosuz bağlantıya ihtiyaç duymanız halinde faydalı olabilir, ancak menzil oldukça kısadır. Yönlendirmeli bir anten, sinyali belirli bir şekilde odaklayarak menzili artırabilir ve bu sayede gereken yere yönlendirebilirsiniz. Bu antenler genellikle "yüksek kazanç" olarak adlandırılır ve sinyal artışı desibel cinsinden ölçülür (dB).

Tekrarlayıcı al

Kablosuz tekrarlayıcı, sinyalinizi arttırmanın kolay ve güvenli yoludur. Tekrarlayıcı bir yönlendirici gibi çalışır, ancak bir sinyal oluşturmak yerine, mevcut bir sinyali aktarır. Bir tekrarlayıcının kurulumu kolaydır ve herhangi bir ek kablo veya bağlantı gerektirmez. Çoklu tekrarlayıcılar, tam bağlantıya sahip bir ev veya iş ağı oluşturmayı kolaylaştırır.

Anten güçlendiricisi alın

Kablosuz sinyalinizi geliştirmek için ev yapımı reflektör veya anten yapmak mümkündür. Folyo ve karton gibi yaygın olarak kullanılan malzemeleri kullanmak için internet üzerinden birçok web sitesinde şablonlar ve yapım talimatları bulunmaktadır. Ortak tasarımlar parabolik bir uydu şekli ve bir "kahve tenekesi" yagi anteni. Ev yapımı kalite değişse de, her ikisi de menzili artırabilir ve sinyalinizi yönlendirebilir.

Ürün yazılımını yükselt

Router üreticileri, ürün yazılımı güncellemelerini düzenli olarak yayınlar ve yönlendiricinizi yükseltmek, bir performans artışı ve yeni özelliklere erişim sağlayabilir. Teknoloji meraklısı için başka bir seçenek üçüncü taraf ürün yazılımı yüklemektir. Yönlendiricinizle uyumlu olabilecek ücretsiz, güvenli alternatifler vardır. Bir proje olan DD-WRT, resmi yazılım paketlerinin çoğundan daha sağlam özellikler sunuyor.

Bu ipuçlarını kullanarak, her bir bağlantıyı kendi ev ağınız üzerinden sıkıştırabilmelisiniz. Ayyıldız Tim Eğitim ev ağlarındaki diğer makalelerin daha fazlasını öğrenmek için göz atın .

Bu Başlıklarıda İnceleyin
10178