AYYILDIZ TİM
Hackerlar Nasıl Çalışır
Hackerlar Nasıl Çalışır

Medya sayesinde hacker kelimesi kötü bir üne kavuştu. Bu kelime, kötü niyetli bilgisayar kullanıcılarının, insanları taciz etmek, şirketleri dolandırmak, bilgi çalmak Medya sayesinde hacker kelimesi

Hackerlar Nasıl Çalışır

Medya sayesinde "hacker" kelimesi kötü bir üne kavuştu. Bu kelime, kötü niyetli bilgisayar kullanıcılarının, insanları taciz etmek, şirketleri dolandırmak, bilgi çalmak , hatta ekonomiyi tahrip etmek veya askeri bilgisayar sistemlerine sızarak bir savaşa başlamak için yeni yollar bulma düşüncelerini özetliyor . Orada kötü niyetli olan bilgisayar korsanlarının olduğunu inkar etmemekle birlikte, hacker topluluğunun sadece küçük bir yüzdesini oluşturuyorlar.

Bilgisayar korsanı terimi ilk olarak 1960’ların ortalarında ortaya çıktı. Bir bilgisayar korsanı programcıydı - bilgisayar kodu kesen biri. Bilgisayar korsanları, bilgisayarları kullanmanın yeni yollarını görebilen ve başka hiç kimsenin düşünemediği programlar yaratan vizyonerlerdi. Bilgisayar endüstrisinin öncüleriydi, küçük uygulamalardan işletim sistemlerine kadar her şeyi inşa ediyorlardı . Bu anlamda Bill Gates, Steve Jobs ve Steve Wozniak gibi insanlar hackerlardı - bilgisayarların yapabileceği potansiyeli gördüler ve bu potansiyeli elde etmek için yollar yarattılar.

Bu bilgisayar korsanları arasında birleştirici bir özellik, bazen saplantı ile sınırlanan güçlü bir merak duygusuydu. Bu bilgisayar korsanları, sadece yeni programlar oluşturma yeteneklerini değil, aynı zamanda diğer programların ve sistemlerin nasıl çalıştığını da öğrenmeye başladılar. Bir programda bir hata olduğunda - programın düzgün çalışmasını engelleyen kötü kodun bir bölümü - hackerlar sorunu çözmek için genellikle yama denilen küçük bölümleri oluşturacak ve dağıtacaktır . Bazıları becerilerini geliştiren, mutlu bir şekilde mutlu olacakları için para alan bir işe başlamayı başardılar.

Bilgisayarlar geliştikçe, bilgisayar mühendisleri bireysel makineleri bir sisteme bağlamaya başladılar. Yakında, hacker teriminin yeni bir anlamı vardı - bilgisayarları ait olmayan bir ağı araştırmak için kullanan bir kişi . Genellikle bilgisayar korsanlarının herhangi bir amacı yoktu. Sadece bilgisayar ağlarının nasıl çalıştığını ve aralarındaki herhangi bir engeli ve bu bilgiyi bir meydan okuma olarak gördüklerini bilmek istediler.

Aslında, bugün hala durum böyle. Bilgisayar sistemlerini sabote eden, ağları sızdıran ve bilgisayar virüslerini yayan kötü niyetli bilgisayar korsanları hakkında birçok hikaye olmasına rağmen , çoğu bilgisayar korsanı sadece merak ediyor - bilgisayar dünyasının tüm inceliklerini bilmek istiyorlar. Bazıları, kurumların ve hükümetlerin daha iyi güvenlik önlemleri oluşturmasına yardımcı olmak için bilgilerini kullanır. Diğerleri daha ahlaki olmayan çabalar için becerilerini kullanabilirler.

Bu yazıda, bilgisayar korsanlarının sistemlere sızmak için kullandığı ortak teknikleri inceleyeceğiz. Hacker kültürünü ve çeşitli hacker’ları incelediğimiz gibi, kimi avukatların çalıştığı ünlü bilgisayar korsanları hakkında da bilgi edineceğiz.

Bir sonraki bölümde, hackerların ticaretin püf noktalarını inceleyeceğiz.
Bu Başlıklarıda İnceleyin
5222