AYYILDIZ TİM
6 Sinsi Yolla Hackerlar Facebook Şifrenizi Alabilir Ve Telefon Hack e Dikkat
6 Sinsi Yolla Hackerlar Facebook Şifrenizi Alabilir Ve Telefon Hack e Dikkat

Facebook’ta her şey göründüğü gibi değil. Kaç arkadaşın olursa olsun, düşman da orada gizleniyor olabilir. Facebook . Şansınız ya nefret ediyor ya da günlük bağımlılığınızı arkadaşlarınızın

6 Sinsi Yolla Hackerlar Facebook Şifrenizi Alabilir Ve Telefon Hack e Dikkat

AYYILDIZ TİM
FACEBOOK VE TELEFON HACK HAKINDA
Facebook’ta her şey göründüğü gibi değil. Kaç arkadaşın olursa olsun, düşman da orada gizleniyor olabilir.

Facebook . Şansınız ya nefret ediyor ya da günlük bağımlılığınızı arkadaşlarınızın güncellemelerine, fotoğraflarına ve yayınlarına acımasızca besliyorsunuz. Ancak kullanıcılar çevrimiçi hayatlarını kurmaya devam ederken, siber alanda bu kişisel bilgilerin hepsine sahip olma riski de artmaya devam ediyor. Elbette, pek çok Facebook korsanı spam gönderen bağlantılardan biraz daha fazlasını yapıyor, ancak bilgisayar korsanları hesabınıza eriştiğinde, kimliğinizi çalmak için onlara yeterince kişisel bilgi sağlayabilir. Peki bu do siber suçluların da ele geçireceksin şifre ? Bazı temel stratejilere göz atın ve kendinizi korumak için neler yapabileceğinizi öğrenin. (Facebook’ta da dolandırıcılığı yaygındır. Bir Facebook Sahnesinin 7 İşaretinden birini nasıl tespit edeceğinizi öğrenin .)

Kimlik Avı Bağlantıları
Kışkırtıcı linklere tıklamaya mecbur bırakılmış insan doğası. Kötü hissetme - haberler bir emtia olduğu sürece dikkat çekici başlıklar etrafa yayılmıştır. Ama ne yaparsan yap, onları Facebook’ta tıklatma. Bu üst düzey güncellemeler - genellikle ünlüler hakkında - genellikle Facebook şifrenizi çalmak isteyen bilgisayar korsanları tarafından üretilir. Genellikle böyle çalışır: Kullanıcılar kimlik avı bağlantısını tıklar ve ardından Facebook gibi görünen bir siteye giriş yapmaları istenir, ancak istenmez. Bunun yerine, bu yinelenen site kullanıcı adlarını ve şifrelerini doğrudan bir hacker e-posta hesabına gönderir .

Riskinizi Azaltın:
Bu kadar sulu olan ve onlara direnemeyeceğiniz linkler muhtemelen doğru olmayacak kadar iyi - tıklamayın! Gerçekten bilmeniz gerekiyorsa, Google’da kontrol edin . Şansınız, aramanızın başlığının sahte olduğunu ve içeriğinin bir aldatmaca olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Sahte Hesap Kimlik Avı
Birinci sınıf öğrenciniz poli-sci sınıfından herkesi hatırlamayabilirsin. Kendinizi bu kadar dövmeyin - ve kibar olmama isteğinizin, bilmediğiniz kişileri Facebook’a eklemenize izin vermeyin. Herkes bir Facebook profili oluşturabilir ve dolandırıcıların, kullanıcıları "güvenlik nedenleriyle" giriş bilgilerini sağlamaya ikna etme girişimi sırasında Facebook personeline ait görünecek şekilde tasarlanmış hesaplar oluşturduğu bilinmektedir. Daha da korkutucu, bir " sosyalbot " olarak bilinen bir tür kötü amaçlı yazılımdır . Bu otomatik program, kullanıcı hesaplarına erişmek için bir profil oluşturur ve arkadaşlık isteklerini spam olarak gönderir. Ve sahte bir arkadaş profilinize eriştikten sonra, saldırıya uğrama riskiyle karşı karşıyasınız.

Riskinizi Azaltın:

Evet, belki de tanıdığını düşündüğün o adam gerçekten bir satırda oturmuştu - belki de hesap sahte. Facebook’a tanıdıklarını eklemeniz gerekiyorsa, önce profillerine göz atın. Arkadaşlarınız, okullarınız ve işleriniz gibi çok ortak noktanız yoksa, hiç tanışmamış olursunuz. Ve asla giriş kimlik bilgilerinizi hiç kimseye vermeyin. Asıl Facebook asla sormayacak.

Cep Telefonu Hacking
2016 yılının ilk çeyreğinde, Facebook’un, her gün 989 milyonu hesaplarına günlük olarak erişen 1.51 milyar mobil kullanıcısı vardı ve bu rakamlar yalnızca dünya çapında büyümeye devam ediyor. Sorun, bilgisayar korsanlarının cep telefonuna erişebiliyor olmalarıdır - ister mobil casusluk yazılımını kullanarak , isterse onu bıraktığınız yerden alarak - muhtemelen Facebook hesabınıza da girebilirsiniz. (Bu konuda daha fazla bilgi için Hacker’lar Cep Telefonunuzu Kırmak İçin Kullandığınız Ortak Yöntemlere bakınız .)

Riskinizi Azaltın:

Güvenilmeyen kaynaklardan indirmeyi atlayarak, güvenli Wi-Fi bağlantılarına bağlanarak, Bluetooth’u veya Wi-Fi’yi kullanmadığınızda kapatarak ve cep telefonunuzu her zaman parola koruması altında tutarak hackleme eylemini engelleyin .

Facebook Beğen ve Paylaş Düğmeleri
Hemen hemen her sitenin Facebook Facebook’taki "Beğen" ve "Paylaş" butonları var. Bu düğmeler, sitelerin içeriği tanıtması ve kullanıcıların paylaşması için harika bir yoldur, ancak bunlar risksiz değildir. Hackerlar, gerçek anlaşma gibi görünen bir düğme yaparak sahte bir Facebook giriş sayfasını kamufle edebilir. Kimlik bilgilerinizi girin ve bunları doğrudan bir siber suçluya gönderirsiniz.

Riskinizi Azaltın:

Facebook’ta yeni bir sekmede oturum açarak kendinizi koruyabilir, ardından sörf için ikinci bir sekme açabilirsiniz. "Beğen" düğmesini tıkladığınızda, site Facebook’ta yetkilendirildiğinizi otomatik olarak tanımalı ve içeriği yayınlamalıdır. Eğer hala bir şifre soruyorsa, şüphelenmelisiniz.

kurt..Solucan
Ocak 2012’de, Ramnit solucanı Facebook’ta yeniden ortaya çıktı ve 45.000 Facebook giriş bilgisine sahip oldu. Bu kötü amaçlı yazılım, başlangıçta ağ güvenliği boşlukları ve virüslü USB sürücüleri ile yayıldı . 2012 yılında, güncellenmiş bir versiyon, çalıntı Facebook giriş bilgileriyle yayıldığına inanılan Facebook’a sıçrama yaptı. Bir başka Facebook solucanı da 2015’te tanımlandı - bu, porno’nun vaadiyle kullanıcıları içeri soktu ve ardından kullanıcının tarayıcısını kaçırdı . Bu, bir kullanıcının etkinliğini izlemekten, tarayıcı ayarlarını kontrol etmekten ve solucanı yaymaya devam etmekten sorumlu olan bilgisayar korsanlarına izin verdi.

Riskinizi Azaltın:

Kendini nasıl koruyabilirsin? Arkadaşlardan bile bağlantılara ve eklere tıklamaktan kaçının. Ayrıca, Ramnit kullanıcıların Gmail ve diğer hesaplarına da erişebildiğinden, farklı çevrimiçi hizmetler için aynı kimlik bilgilerini kullanmaktan kaçının.

Üçüncü Taraf İşareti Ins
Her türden web sitesi, kullanıcıları Facebook üzerinden giriş yapma konusunda giderek daha fazla teşvik ediyor. Yeni bir hesap açmak zorunda kalmanızı engeller. Bu günlerde gerekli olan tüm girişler ile, bu kolaylık bir nimettir, ama aynı zamanda risk için bir potansiyele sahiptir. Araştırmacılar, tek oturum açma hizmetlerinin (SSO’lar) her zaman bunları kullanan web sitelerine düzgün şekilde entegre edilmediğini bildirdi . SSO’lar, bir ziyaretçinin giriş bilgilerini Facebook’a aktarır. Kullanıcı kimlik bilgileri geçerliyse, Facebook sertifikalı bir belirteç gönderir. Daha sonra, üçüncü taraf web sitesi, kullanıcı için istenen hesaba erişim sağlar. Ancak, bu kimlik bilgileri önce kullanıcının tarayıcısına gönderildiği için, bir saldırgan, genellikle gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi sağlamaya gerek kalmadan kullanıcının hesabına erişim izni veren bir jeton alabilir.

Riskinizi Azaltın:

Facebook, hatanın giderildiğini bildirse de, yeni hesaplar için yeni bir giriş ve şifre kullanmak giriş bilgilerinizi kilitli tutar, bu yüzden her zaman daha güvenli bir harekettir.

Facebook Friends ... ve Düşmanlar
Hackerların Facebook’a girmesinden endişeleniyor musun? Gizli bilgilerden endişe duyuyorsanız ya da hesabınızın kilitlenmesini beklemek istiyorsanız, kendinizi korumak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Her şeyden önce, farkında olun. Facebook’ta her şey göründüğü gibi değil. Kaç arkadaşın olursa olsun, düşman da orada gizleniyor olabilir.
AYYILDIZ TİM
Bu Başlıklarıda İnceleyin
8167